Dlaczego i czy warto wziąć szybką pożyczkę?

euroKażda forma pożyczki czy kredytu wiąże się nie tylko z kosztami, ale również z ryzykiem. Są jednak takie sytuacje, kiedy szybka pożyczka jest jedynym rozwiązaniem kłopotów finansowych. Pożyczkobiorca, jeśli wybierze świadomie, nie powinien mieć problemów z terminową spłatą tego zobowiązania finansowego. Ważne jest, dla wielu pożyczkobiorców jest to największą zaletą, że pieniądze można otrzymać naprawdę szybko. Czyli w kilka czy kilkanaście minut.

Wybierając którąś z ofert szybkiej pożyczki, najczęściej klient ma do wyboru dwie opcje. Pierwsza to szybka pożyczka przez Internet, druga to pożyczka w oddziale banku czy instytucji finansowej, czyli tzw. pożyczka na dowód. Wybór jest istotny przede wszystkich dla osób mających dostęp do Internetu. Co oczywiste, pożyczka w oddziale preferowana jest przez osoby, które z Internetem nie mają styczności, jak chociażby wielu polskich emerytów czy rencistów.

Największą zaletą szybkiej pożyczki przez Internet jest oszczędność czasu i pieniędzy. Nie trzeba dojeżdżać, wydając na paliwo czy bilety, do instytucji finansowej, nie trzeba także stać w kolejce do okienka. Po wypełnieniu stosownych deklaracji, pieniądze na koncie pożyczkodawcy znajdą się w tempie błyskawicznym. Należy tylko uważać przy podpisywaniu dokumentów. Dotyczy to zarówno umów zawieranych przez Internet i tych zawieranych w placówce.

Zastanawiając się nad wyborem szybkiej pożyczki dostępnej w oddziale, warto wymienić kilka zalet i wad. Do tych pierwszych należy szybkość decyzji, jasność odnośnie kosztów (w razie wątpliwości klient może zasypać pożyczkodawcę pytaniami) i brak innych, poza dowodem osobistym, dokumentów, czyli chociażby zaświadczenia o zarobkach czy brak konieczności wypełniania formularzy o stanie zdrowia. Do wad takich pożyczek należy przede wszystkim wysoki, porównując do zwykłego kredytu, koszt tej usługi finansowej. I koszta te nie wynikają z pazerności instytucji finansowych, ale z wysokiego ryzyka ponoszonego przez firmę udzielającą pożyczki.

Szybka pożyczka na dowód czy przez Internet? Klient, zanim zdecyduje się na wybór którejś z opcji, powinien zastanowić się, z kalkulatorem w ręku, czy stać go na tę formę pomocy finansowej. I czy jest ona niezbędna. Jeśli odpowie twierdząco, to wybór usługi zależy już wyłącznie od jego osobistych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *