Warunki programu Mieszkanie dla Młodych

Obecnie niewielu młodych ludzi, nawet tych aktywnie pracujących zawodowo, może sobie pozwolić na zakup mieszkania z własnych oszczędności. Bardzo często przegrywają również z bardzo restrykcyjnymi zasadami banków podczas ubiegania się o kredyt. Rozwiązaniem może okazać się jednak program „Mieszkanie dla młodych”. Czy rzeczywiście jest pomocny dla wszystkich? Jakie są najważniejsze zasady programu „Mieszkanie dla młodych” i kto może na nich skorzystać.

Program „Mieszkanie dla młodych” wzbudził ogromne zainteresowanie, bowiem jest on niewątpliwą szansą dla wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby zakupić swoje własne mieszkanie. Cytując portal ehipoteka.com.pl: „Największym zainteresowanie na razie MdM cieszy się w województwach: wielkopolskim, mazowieckim i pomorskim.” I jak się okazuje połowa wszystkich dofinansowań popłynie do wnioskodawców właśnie z tych regionów Polski. Co z pozostałymi regionami? Okazuje się, że w dużej części powodem mniejszego zainteresowania osób programem w innych częściach kraju może być brak solidnych informacji na temat „Mieszkania dla młodych”. Warto zatem uzupełnić niezbędne informacje i – jeśli należymy do grupy kwalifikującej się do wzięcia udziału w programie – spróbować swoich sił.

O kredyt z dopłatą mogą ubierać się wszystkie osoby, które nie ukończyły jeszcze 35 lat. W przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego małżonka (również do 35 lat). Bardzo istotne jest również, aby osoby starające się o kredyt nie posiadały innego mieszkania czy nieruchomości. Kredyt można uzyskać na co najmniej 50% wartości mieszkania bądź domu. Minimalny okres spłaty zobowiązania wynosi 15 lat. Do istotnych warunków programu zalicza się również metraż nieruchomości: mieszkanie nie może przekraczać 75 m2, zaś dom – 100 m2. Nieruchomości muszą być nabyte na rynku pierwotnym.

To są najważniejsze zasady dotyczące programu „Mieszkanie dla młodych”, który może być szansą dla wielu osób, mających do tej pory problemy z uzyskaniem niezbędnego kredytu hipotecznego. To przede wszystkim okazja dla młodych małżeństw z dziećmi, jak również osób samotnie wychowujących dzieci, które mogą liczyć na nieco wyższe stawki procentowe w ramach dopłat.

Klient idealny – sprawdź, komu najłatwiej pożyczyć pieniądze

Analizując kryteria udzielania kredytów możesz dojść do wniosku, że w oczach banków wymarzony kandydat to taki, który… w ogóle nie potrzebuje pieniędzy. W rzeczywistości większość osób ubiegających się o wsparcie finansowe dalece odbiega od wyidealizowanych oczekiwań banków. Sprawdź, jakie są Twoje szanse na kredyt.

Pewna pensja
Udzielając kredytów i pożyczek instytucje finansowe chcą mieć pewność, że pożyczone pieniądze wrócą do nich w konkretnym terminie, dlatego wnikliwie sprawdzają stabilność finansową potencjalnych kredytobiorców. Umowa o pracę, wieloletnie doświadczenie w branży, solidny pracodawca – to ważne atuty, które w staraniach o kredyt mogą Ci pomóc wynegocjować korzystniejsze warunki. Samozatrudnieni muszą wykazać się długą historią prowadzenia działalności i dobrą pozycją firmy na rynku. Nie bez znaczenia jest także wykształcenie – im wyższe, tym większa gwarancja, że w razie utraty pracy kredytobiorca szybko znajdzie następną, choć w praktyce jest to oczywiście bardziej skomplikowane.

Sytuacja rodzinna
Analizując swoje szanse na kredyt należy pamiętać, że każda instytucja finansowa kieruje się własnymi zasadami. Możesz trafić na tę bardziej przyjazną inwestującym przedsiębiorcom lub taką, która stawia na wsparcie finansowe rodzin. Co do zasady jednak para dobrze sytuowanych małżonków może ubiegać się o większy kredyt niż wielodzietna rodzina, której miesięczne koszty utrzymania są dość wysokie. Single i osoby w związkach nieformalnych są z kolei w nieco gorszej sytuacji niż pary małżeńskie. Dla instytucji finansowych zdolność do trwania w poważnych zobowiązaniach jest dodatkowym atutem potencjalnego klienta i są gotowe pożyczyć więcej pieniędzy, jeżeli kredytobiorcy ręczą za nie dwoma pensjami.

Dobre nawyki finansowe
Pozytywna historia kredytowa i brak zapisów w BIKu, czy KRD to dobry początek, ale jeszcze nie koniec weryfikacji idealnego kredytobiorcy. Dobrze jest wykazać się dodatkowymi źródłami finansowania i umiejętnością mądrego gospodarowania pieniędzmi. Jeżeli zamierzasz wziąć kredyt w tej samej instytucji, która prowadzi Twój rachunek rozliczeniowy, musisz liczyć się z tym, że historia wpływów i obciążeń na koncie zostanie wzięta pod uwagę. Skłonność do spontanicznego wydawania dużych sum pieniędzy nie jest najbardziej pożądaną cechą u kredytobiorcy. Przyda się za to nawyk oszczędzania i posiadania lokat lub obligacji skarbowych. Nie przejmuj się, jeśli nie spełniasz wszystkich warunków na raz. Wśród instytucji finansowych można trafić na bardziej i mniej restrykcyjne systemy weryfikacji, dlatego zawsze warto spróbować w kilku miejscach.
Jeśli interesują Cię kredyty i pożyczki zajrzyj na: http://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki

Ile pożycza Kowalski?

Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności za drugi kwartał 2013 roku, przeprowadzonego przez Główny Urząd Statystyczny potwierdzają trudniejszą niż przed rokiem sytuację na rynku pracy. Według opublikowanych na stronie GUS danym, wynika, że zwiększeniu uległ stosunek osób niepracujących do osób pracujących.
Pogarszająca się sytuacja na rynku pracy z pewnością odbija się na zasobności polskich portfeli. Z pewnością każdy z nas nie raz w swoim życiu znalazł się na finansowym zakręcie. Gdzie wtedy szukamy pomocy? Według Raportu Krajowego Rejestru Długów BIG S.A., aż 57% Polaków pożycza pieniądze poza bankami, z czego znaczącą pozycję stanowią instytucje finansowe, które w swojej ofercie posiadają szybkie pożyczki gotówkowe takie jak Pozyczkomat.pl.

Ile pożycza statystyczny Polak?
To ile pożyczamy jest ściśle ugruntowane sytuacją na rynku. Jeszcze kilka lat temu, banki praktycznie „rozdawały” kredyty każdemu zainteresowanemu, który spełniał podstawowe wymagania, co spowodowało spore zadłużenie Polaków. Dziś sytuacja się zmieniła. Banki rozważniej podchodzą do kwestii przyznawania kredytów. Dzięki temu, obywatele Polski należą do jednych z najmniej „skredytowanych” narodów europejskich.
Według danych opublikowanych przez Grupę KRUK, przeciętny Kowalski posiada zobowiązanie finansowe rzędu 5 tysięcy złotych. Najczęściej pożycza on gotówkę od rodziny, znajomych i przyjaciół. W przypadku większych kwot zgłasza się do banku, z kolei w nagłych sytuacjach korzysta z produktów instytucji finansowych oferujących szybkie pożyczki pozabankowe (również przez internet).

Jak pożyczamy?
Sporo osób staje przed trudnym wyborem – pożyczyć więcej, ale raz, czy mniej, za to częściej. Okazuje się, że Polacy zdecydowanie preferują drugą opcję, starając się przy tym pozostać oszczędnym. Sięgają więc po krótkoterminowe pożyczki, które mogą uregulować w krótkim okresie czasu. Jednak statystyki statystykami, a życie i tak zawsze wszystko zweryfikuje, dlatego kto i ile pożycza, pozostaje kwestią mocno indywidualną.

Zasady udzielania pożyczek – czy bardziej opłacalne niż kredyt?

Klasyczne pożyczki polegają na przekazaniu pewnej kwoty pieniężnej, uprzednio ustalonej, z rąk pożyczkodawcy do rąk pożyczkobiorcy. Oczywiście zbitek słów „do rąk” traktować należy z przymrużeniem oka. W dobie dzisiejszej technologii i rozwoju techniki pożyczki najczęściej wpływają na konta bankowe. Z pewnością, bez cienia wątpliwości, pożyczki są najlepszym wyjściem dla każdego kto w szybki i sprawny sposób musi podreperować domowy budżet lub potrzebuje pieniędzy na jakikolwiek cel.

Zasady udzielania pożyczek – czym pożyczki różnią się od kredytów?

Pożyczkę udzielić może zarówno osoba fizyczna jak i instytucja czy firma. Udziela się jej na czas określony lub nieokreślony. Jeśli w umowie pożyczki nie umieszczono daty jej spłacenia i termin jest nieokreślony to według polskiego prawa pożyczkobiorca musi oddać należność pożyczkodawcy w ciągu sześciu tygodni od wypowiedzenia mu umowy. Zasadniczą i najważniejszą różnicą pomiędzy kredytem a pożyczką jest to, że w przypadku pobierania pożyczki nie trzeba określać celu na co zostaną przeznaczone pieniądze. A to oznacza całkowitą wolność finansową i możliwość wydania pieniędzy według własnego uznania. Dodatkowo, następną ważną różnicą jest kwestia odpłatności pożyczki – może być ona zarówno odpłata jak i nieodpłatna. Przy tej drugiej możliwości, najczęściej występującej, nie nalicza się od pożyczonej kwoty żadnych odsetek. Spłaca się dokładnie tę sumę, którą się pożyczyło. To niewątpliwie najlepsza zaleta wszelkich pożyczek.

Pożyczki w Internecie czy bankowe?

Ciekawą i nie wszystkim znaną kwestią są pożyczki przez Internet. Istnieje wiele polskich jak i zagranicznych stron gdzie można w łatwy sposób wziąć szybką pożyczkę gotówkową. Udzielają ich różne firmy, ale również osoby prywatne. Umowę najczęściej zawiera się jedynie na podstawie dowodu osobistego, dlatego jest to naprawdę bezproblemowe i szybkie wyjście. Z drugiej strony oczywiście istnieje pewne ryzyko oszustwa, które całkowicie znika podczas pobierania pożyczki bankowej. Pożyczki bankowe wydają się lepszym wyjściem niż kredyty poprzez szybkość realizacji, zerową prowizję oraz brak zbędnych formalności.

Jak założyć lokatę bankową przez Internet?

Internet zawładnął życiem ludzi. Można się dzięki niemu dowiedzieć, co robi znajomy na drugim końcu kraju lub świata, jaka gwiazda wyszła za mąż lub się rozwiodła. Można robić zakupy przez Internet. Banki oferują również swoje produkty i usługi przez Internet. Klient może skontrolować stan swojego konta, wykonać przelew, a nawet wziąć szybki kredyt. Wystarczy jedno kliknięcie. Nie inaczej rzecz ma się z lokatami. Internet jest potężnym narzędziem, z którego należy korzystać przy wybieraniu lokaty. 

Po pierwsze można w nim znaleźć najnowszy ranking lokat bankowych i porównać go z poprzednimi tego typu rankingami. Dodatkowo, siedząc wygodnie przed ekranem komputera, w swoim własnym domu można na spokojnie rozważyć każdą ofertę banku oddzielnie, policzyć wszystkie możliwe opcje i wybrać najlepszą lokatę, jaka aktualnie znajduje się na rynku. Bez pośpiechu i bez presji, z dopasowanym do potrzeb każdego, czasem do namysłu. Lokatę może założyć każdy, bez wizyty w oddziale i bez konieczności podpisywania żadnych papierów. Jest to ogromne ułatwienie dla każdego człowieka, ale o jego sile stanowi poziom uproszczenia zakładania lokaty osobom niepełnosprawnym lub starszym, które przecież też są klientami banków.

Czytaj dalej