Dlaczego i czy warto wziąć szybką pożyczkę?

euroKażda forma pożyczki czy kredytu wiąże się nie tylko z kosztami, ale również z ryzykiem. Są jednak takie sytuacje, kiedy szybka pożyczka jest jedynym rozwiązaniem kłopotów finansowych. Pożyczkobiorca, jeśli wybierze świadomie, nie powinien mieć problemów z terminową spłatą tego zobowiązania finansowego. Ważne jest, dla wielu pożyczkobiorców jest to największą zaletą, że pieniądze można otrzymać naprawdę szybko. Czyli w kilka czy kilkanaście minut.

Wybierając którąś z ofert szybkiej pożyczki, najczęściej klient ma do wyboru dwie opcje. Pierwsza to szybka pożyczka przez Internet, druga to pożyczka w oddziale banku czy instytucji finansowej, czyli tzw. pożyczka na dowód. Wybór jest istotny przede wszystkich dla osób mających dostęp do Internetu. Co oczywiste, pożyczka w oddziale preferowana jest przez osoby, które z Internetem nie mają styczności, jak chociażby wielu polskich emerytów czy rencistów.

Największą zaletą szybkiej pożyczki przez Internet jest oszczędność czasu i pieniędzy. Nie trzeba dojeżdżać, wydając na paliwo czy bilety, do instytucji finansowej, nie trzeba także stać w kolejce do okienka. Po wypełnieniu stosownych deklaracji, pieniądze na koncie pożyczkodawcy znajdą się w tempie błyskawicznym. Należy tylko uważać przy podpisywaniu dokumentów. Dotyczy to zarówno umów zawieranych przez Internet i tych zawieranych w placówce.

Zastanawiając się nad wyborem szybkiej pożyczki dostępnej w oddziale, warto wymienić kilka zalet i wad. Do tych pierwszych należy szybkość decyzji, jasność odnośnie kosztów (w razie wątpliwości klient może zasypać pożyczkodawcę pytaniami) i brak innych, poza dowodem osobistym, dokumentów, czyli chociażby zaświadczenia o zarobkach czy brak konieczności wypełniania formularzy o stanie zdrowia. Do wad takich pożyczek należy przede wszystkim wysoki, porównując do zwykłego kredytu, koszt tej usługi finansowej. I koszta te nie wynikają z pazerności instytucji finansowych, ale z wysokiego ryzyka ponoszonego przez firmę udzielającą pożyczki.

Szybka pożyczka na dowód czy przez Internet? Klient, zanim zdecyduje się na wybór którejś z opcji, powinien zastanowić się, z kalkulatorem w ręku, czy stać go na tę formę pomocy finansowej. I czy jest ona niezbędna. Jeśli odpowie twierdząco, to wybór usługi zależy już wyłącznie od jego osobistych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *