Klient idealny – sprawdź, komu najłatwiej pożyczyć pieniądze

Analizując kryteria udzielania kredytów możesz dojść do wniosku, że w oczach banków wymarzony kandydat to taki, który… w ogóle nie potrzebuje pieniędzy. W rzeczywistości większość osób ubiegających się o wsparcie finansowe dalece odbiega od wyidealizowanych oczekiwań banków. Sprawdź, jakie są Twoje szanse na kredyt.

Pewna pensja
Udzielając kredytów i pożyczek instytucje finansowe chcą mieć pewność, że pożyczone pieniądze wrócą do nich w konkretnym terminie, dlatego wnikliwie sprawdzają stabilność finansową potencjalnych kredytobiorców. Umowa o pracę, wieloletnie doświadczenie w branży, solidny pracodawca – to ważne atuty, które w staraniach o kredyt mogą Ci pomóc wynegocjować korzystniejsze warunki. Samozatrudnieni muszą wykazać się długą historią prowadzenia działalności i dobrą pozycją firmy na rynku. Nie bez znaczenia jest także wykształcenie – im wyższe, tym większa gwarancja, że w razie utraty pracy kredytobiorca szybko znajdzie następną, choć w praktyce jest to oczywiście bardziej skomplikowane.

Sytuacja rodzinna
Analizując swoje szanse na kredyt należy pamiętać, że każda instytucja finansowa kieruje się własnymi zasadami. Możesz trafić na tę bardziej przyjazną inwestującym przedsiębiorcom lub taką, która stawia na wsparcie finansowe rodzin. Co do zasady jednak para dobrze sytuowanych małżonków może ubiegać się o większy kredyt niż wielodzietna rodzina, której miesięczne koszty utrzymania są dość wysokie. Single i osoby w związkach nieformalnych są z kolei w nieco gorszej sytuacji niż pary małżeńskie. Dla instytucji finansowych zdolność do trwania w poważnych zobowiązaniach jest dodatkowym atutem potencjalnego klienta i są gotowe pożyczyć więcej pieniędzy, jeżeli kredytobiorcy ręczą za nie dwoma pensjami.

Dobre nawyki finansowe
Pozytywna historia kredytowa i brak zapisów w BIKu, czy KRD to dobry początek, ale jeszcze nie koniec weryfikacji idealnego kredytobiorcy. Dobrze jest wykazać się dodatkowymi źródłami finansowania i umiejętnością mądrego gospodarowania pieniędzmi. Jeżeli zamierzasz wziąć kredyt w tej samej instytucji, która prowadzi Twój rachunek rozliczeniowy, musisz liczyć się z tym, że historia wpływów i obciążeń na koncie zostanie wzięta pod uwagę. Skłonność do spontanicznego wydawania dużych sum pieniędzy nie jest najbardziej pożądaną cechą u kredytobiorcy. Przyda się za to nawyk oszczędzania i posiadania lokat lub obligacji skarbowych. Nie przejmuj się, jeśli nie spełniasz wszystkich warunków na raz. Wśród instytucji finansowych można trafić na bardziej i mniej restrykcyjne systemy weryfikacji, dlatego zawsze warto spróbować w kilku miejscach.
Jeśli interesują Cię kredyty i pożyczki zajrzyj na: http://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *