Warunki programu Mieszkanie dla Młodych

Obecnie niewielu młodych ludzi, nawet tych aktywnie pracujących zawodowo, może sobie pozwolić na zakup mieszkania z własnych oszczędności. Bardzo często przegrywają również z bardzo restrykcyjnymi zasadami banków podczas ubiegania się o kredyt. Rozwiązaniem może okazać się jednak program „Mieszkanie dla młodych”. Czy rzeczywiście jest pomocny dla wszystkich? Jakie są najważniejsze zasady programu „Mieszkanie dla młodych” i kto może na nich skorzystać.

Program „Mieszkanie dla młodych” wzbudził ogromne zainteresowanie, bowiem jest on niewątpliwą szansą dla wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby zakupić swoje własne mieszkanie. Cytując portal ehipoteka.com.pl: „Największym zainteresowanie na razie MdM cieszy się w województwach: wielkopolskim, mazowieckim i pomorskim.” I jak się okazuje połowa wszystkich dofinansowań popłynie do wnioskodawców właśnie z tych regionów Polski. Co z pozostałymi regionami? Okazuje się, że w dużej części powodem mniejszego zainteresowania osób programem w innych częściach kraju może być brak solidnych informacji na temat „Mieszkania dla młodych”. Warto zatem uzupełnić niezbędne informacje i – jeśli należymy do grupy kwalifikującej się do wzięcia udziału w programie – spróbować swoich sił.

O kredyt z dopłatą mogą ubierać się wszystkie osoby, które nie ukończyły jeszcze 35 lat. W przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego małżonka (również do 35 lat). Bardzo istotne jest również, aby osoby starające się o kredyt nie posiadały innego mieszkania czy nieruchomości. Kredyt można uzyskać na co najmniej 50% wartości mieszkania bądź domu. Minimalny okres spłaty zobowiązania wynosi 15 lat. Do istotnych warunków programu zalicza się również metraż nieruchomości: mieszkanie nie może przekraczać 75 m2, zaś dom – 100 m2. Nieruchomości muszą być nabyte na rynku pierwotnym.

To są najważniejsze zasady dotyczące programu „Mieszkanie dla młodych”, który może być szansą dla wielu osób, mających do tej pory problemy z uzyskaniem niezbędnego kredytu hipotecznego. To przede wszystkim okazja dla młodych małżeństw z dziećmi, jak również osób samotnie wychowujących dzieci, które mogą liczyć na nieco wyższe stawki procentowe w ramach dopłat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *