Zasady udzielania pożyczek – czy bardziej opłacalne niż kredyt?

Klasyczne pożyczki polegają na przekazaniu pewnej kwoty pieniężnej, uprzednio ustalonej, z rąk pożyczkodawcy do rąk pożyczkobiorcy. Oczywiście zbitek słów „do rąk” traktować należy z przymrużeniem oka. W dobie dzisiejszej technologii i rozwoju techniki pożyczki najczęściej wpływają na konta bankowe. Z pewnością, bez cienia wątpliwości, pożyczki są najlepszym wyjściem dla każdego kto w szybki i sprawny sposób musi podreperować domowy budżet lub potrzebuje pieniędzy na jakikolwiek cel.

Zasady udzielania pożyczek – czym pożyczki różnią się od kredytów?

Pożyczkę udzielić może zarówno osoba fizyczna jak i instytucja czy firma. Udziela się jej na czas określony lub nieokreślony. Jeśli w umowie pożyczki nie umieszczono daty jej spłacenia i termin jest nieokreślony to według polskiego prawa pożyczkobiorca musi oddać należność pożyczkodawcy w ciągu sześciu tygodni od wypowiedzenia mu umowy. Zasadniczą i najważniejszą różnicą pomiędzy kredytem a pożyczką jest to, że w przypadku pobierania pożyczki nie trzeba określać celu na co zostaną przeznaczone pieniądze. A to oznacza całkowitą wolność finansową i możliwość wydania pieniędzy według własnego uznania. Dodatkowo, następną ważną różnicą jest kwestia odpłatności pożyczki – może być ona zarówno odpłata jak i nieodpłatna. Przy tej drugiej możliwości, najczęściej występującej, nie nalicza się od pożyczonej kwoty żadnych odsetek. Spłaca się dokładnie tę sumę, którą się pożyczyło. To niewątpliwie najlepsza zaleta wszelkich pożyczek.

Pożyczki w Internecie czy bankowe?

Ciekawą i nie wszystkim znaną kwestią są pożyczki przez Internet. Istnieje wiele polskich jak i zagranicznych stron gdzie można w łatwy sposób wziąć szybką pożyczkę gotówkową. Udzielają ich różne firmy, ale również osoby prywatne. Umowę najczęściej zawiera się jedynie na podstawie dowodu osobistego, dlatego jest to naprawdę bezproblemowe i szybkie wyjście. Z drugiej strony oczywiście istnieje pewne ryzyko oszustwa, które całkowicie znika podczas pobierania pożyczki bankowej. Pożyczki bankowe wydają się lepszym wyjściem niż kredyty poprzez szybkość realizacji, zerową prowizję oraz brak zbędnych formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *